Hakkımızda

Çeyrek yüzyılı aşkın köklü geçmişini arkasına alan firmamız kaliteden ödün vermeden prensibiyle üretimlerine Nergiz Tekstil adı altında devam etmektedir.

CENGİZ KOMPOZİT AŞ. 2.000 ton/yıl üretim kapasitesi, 2.000 m2 açık, 2.000 m2 kapalı alanda modern imalat teknikleri ve gereçleri ile üretim faaliyetini büyüterek devam etmektedir.

Sektördeki prestijini samimiyet ve güvenle örülü sımsıkı aile bağlarından, bilinirliğini ise üretim kalitesindeki yüksek standartlarından almıştır.

VİZYON

Üretimde Dünya Markası Olmak

MİSYONUMUZ

Kalitesini ve gücünü tüm Dünya’ya göstermek ve İş alanımızı ve müşteri ağımızı genişleterek uluslararası pazarlarda söz sahibi olmak.

Şirket ve Kalite Politikaları

Müşteri beklenti ve ihtiyaçlarını en iyi biçimde belirleyerek, buna uygun kalite ve hizmet sunmak. Teknik destek ve satış sonrası hizmetlerimizle müşteri memnuniyetini arttırmak. Tedarikçilerimizle birlikte karşılıklı iş birliği ve güven ilkeleri ışığında verimliliğimizi arttırmak. Mevcut ürünlerin dışında yenilikçi ve sürekli geliştirilip yenilenebilen teknolojileri bünyemizde bulundurmak. Ekip ruhu ve ekip çalışması anlayışını şirket kültürümüzün temeli olarak görmek.

Personel motivasyonu için sürekli artan kaliteli çalışma standartları yaratmak. Kaliteyi şirketimiz için ulaşılan ve korunan bir düzey değil yenilenen geliştirilen bir hedef olarak görmek. Kaliteyi şirket geleceğinin güvencesi olarak görmek ve firmanın en değerli kaynağını insan olarak kabul etmek.

Kalite, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği Politikası

Cengiz Teknik Kompozit San.ve Tic. A.Ş. sunduğu hizmet kalitesi ile sektöründe önde gelen firmalar arasına girmeyi başarmıştır. 

Müşterilerin isteklerini zamanında ve eksiksiz karşılayan ve bu amaçla Kalite, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği gerekliliklerini yerine getiren bir kuruluş olmak.Eğitime, iletişime, etik değerlere önem vererek, çalışanlarımızın Kalite, Çevre ve İş Güvenliği bilincini artırmak, müşterilerimize sağladığımız ürünlerin ve hizmetlerin kalitesini sürekli olarak geliştirmek. Uluslararası mevzuat ve standartlara uygun ürün/hizmet üreterek, aldığımız projeleri  zamanında teslim etmek.İnsana saygılı, kurumsal ve etik anlayış içerisinde, eşitlik ilkesine bağlı, şeffaf ve güven veren, yenilikçi düşünen bir kurum olmak, sağlıklı ve güvenli bir iş ortamı oluşturarak, çalışan memnuniyetini artırmak, ülke ekonomisine katkıda bulunmak. Çevre etkilerini ve İş Güvenliği ile ilgili riskleri kontrol altında tutarak performansımızı sürekli iyileştirmek,Kalite, Çevre ve İş Sağlığı ve Güvenliği sistemi standartlarını uygulayarak, mevzuatlara ve yasalara uyarak, sürekli gelişmeye elverişli bir yapıda sistemin uygulanmasını sağlamak.

Uygunluk yükümlülüklerinin yerine getirilmesini sağlamak kalite politikamızdır.